Miha i Gasperini – srednji prst, salva uvreda…

Serie A 21. jul 202022:05 > 22:09
REUTERS/Alberto Lingria

Utakmicu između Atalante i Bolonje obeležio je sukob trenera dva tima Đan Pjera Gasperinija i Siniše Mihajlovića u prvom poluvremenu.

Tom sukobu je prethodila odluka sudije da ne pokaže javnu opomenu fudbaleru domaćeg tima Robinu Gosensu, koji je umesto lopte udario protivnika u nogu.

I dok se na terenu nastavila igra, pored aut linije je došlo do žestoke razmene psovki i uvreda, Gasperini i Mihajlović su jedan drugome pokazali srednji prst, ali se nije na tome završilo.

Srpski stručnjak je navodno reagovao pošto je trener Atalante vređao kako svoje igrače, tako i goste, pa mu je poručio: „Ne pričaj tako sa svojim igračima, koji ti je *****. Šta hoćeš više, u *****?! Ne prekidaj utakmicu, j**i se“, a sve je moglo da se čuje i u prenosu.

Trener domaćeg tima je zbog incidenta kažnjen isključenjem, dok je Mihajlović zaradio žuti karton. Fudbalerima Atalante, međutim, nije smetalo to što su ostali bez trenera već posle 35 minuta igre, pošto su slavili 1:0 golom Luisa Murijela.