Nezaustavljivi Milan, nezaustavljivi Zlatan

Serie A 21. jul 202023:32 > 23:44
Alessandro Sabattini, Getty Images Sport

Fudbaleri Milana upisali su i devetu utakmicu bez poraza od kako je nastavljena Serija A i pobedom protiv Sasuola u gostima rezultatom 2:1 i na poziciji broj pet koja vodi u grupnu fazu Lige Evrope prestigli su Romu.

Roso-neri su u poslednjih devet utakmica ostvarili sedam trijumfa i dva remija i ubedljivo su najbolji tim od restarta sezone u Italiji. Tim Stefana Piolija poslednja tri kola dočekuje sa bodom više i mečom više od rimske Vučice i tri od Napolija koji takođe ima utakmicu manje.

Milanezima je pobedu u Ređo Emiliji doneo dvostruki strelac Zlatan Ibrahimović. Treidesetdevetogodišnji Šveđanin je u 11. minutu golom glavom na asistenciju Hakana Čahanoglua doneo prednost godima, Frančesko Kaputo je izjednačio iz penala u 42. minutu, a sva tri boda Roso-nerima Ibrahimović je obezbedio u nadoknadi prvog poluvrmena, ponovo na asistenciju turskog reprezentativca.

Ibrahimović je postigao sedam golova u 15 mečeva od kako se u januaru iz Los Anđeles Galaksija vratio na San Siro.

Milan u sledećem kolu dočekuje drugoplasiranu Atalantu, dok Sasuolo, za koji je od 68. minuta igrao Filip Đuričić, gostuje Napoliju.