29.07.2020 | 21.36

Moćni Ibra odveo Milan u LE, asistencija Lazovića

Fudbaleri Milana obezbedili su plasman u Ligu Evrope, pošto su u pretposlednjem, 37. kolu Serije A savladali Sampdoriju u gostima sa 4:1 (1:0). To znači da roso-neri na šestoj poziciji imaju 63 boda, četiri više od Napolija.

Zlatan Ibrahimović

Getty images/Paolo Rattini

Heroj trijumfa bio je dvostruki strelac Zlatan Ibrahimović, koji je već u četvrtom timu doveo svoj tim u vođstvo kada je glavom sproveo loptu u mrežu posle odličnog centaršuta Rebića sa leve strane.

Prednost je duplirao Džalhanoglu u 54. minutu – posle ubacivanja sa desne strane Ibrahimović je glavom spustio loptu, a Turčin je natrčao i zakucao je u mrežu. Četiri minuta kasnije Džalhanoglu se odužio asistencijom Zlatanu, koji je u kontri dao gol za 3:0 i tako rešio sve dileme u vezi sa pobednikom.

Sampdorija je u 78. minutu promašila penal, tačnije Donaruma je odbranio Maronijev udarac, ali su domaći ipak stigli do utešnog gola, u 87. minutu preko Askildena. Konačni rezultat postavio je Leao u 92. minutu.

Ekipa Lećea još ima šanse za opstanak u ligi posle pobede nad Udinezeom u gostima 2:1. Činilo se da neće biti tako kada su Zebre povele u 36. minutu golom Samira glavom, ali samo četiri minuta kasnije Bekao je igrao rukom i Mankosu je sa penala izjednačio.

Odlučujući pogodak došao je u 81. minutu – Barak je bio asistent, a Lapadula je sa tri metra zabio loptu u mrežu.

Leće je i dalje mesto ispod crte, ali sada sa 35 bodova, jednim manje od Đenoe, koja je izgubila od Sasuola na strani sa čak 5:0. Traore i Berardi bili su precizni u prvom poluvremenu, u drugom je dvostruki strelac bio Kaputo, a gol je dao i Raspadori u 74. minutu, samo minut pošto je zamenio srpskog fudbalera Filipa Đuričića.

U poslednjem kolu Leće dočekuje Parmu, a Đenoa igra kod kuće sa Veronom.

Posle pobede nad Brešom 2:0 golovima Koree i Imobilea, kome je to bio 35. gol u sezoni, samo je Iguain imao više u sezoni 2014/2015. Lacio je četvrti sa 78 bodova, koliko ima i Atalanta, a bod manje od Intera. Sergej Milinković-Savić odigrao je ceo meč za nebeskoplave.

U poslednjem meču popodnevnog programa Verona je savladala SPAL 3:0, dva gola dao je Di Karmine, a jedan Faraoni. Za prvi pogodak Di Karminea asistent je bio Darko Lazović (sedma asistencija u sezoni), bio je to precizan centaršut sa leve strane, a na golu pobednika stajao je Boris Radunović. Za gostujući tim celu utakmicu odigrao je Nenad Tomović.