Getty Images/Gabriele Maltinti

01.08.2020 | 22.53

Romina i Napolijeva "uteha" za kraj, Inter vicešampion

Roma nije uspela da završi sezonu Serije A u Top 4, ali je u poslednjem kolu savladala Juventus u gostima sa 3:1.

Antonio Konte i Kristijan Eriksen

Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Juve je poveo već u petom minutu pogotkom Gonzala Iguaina, ali je do poluvremena gostujući tim preokrenuo.

Prvo je Nikola Kalinić izjednačio u 23. minutu, da bi Dijego Peroti u 44. minutu bio precizan sa 11 metara.

Isti fudbaler je overio trijumf Rome golom u 52. minutu.

Napoli, još jedan tim koji ima razočaravajuću sezonu, istim rezultatom je trijumfovao protiv Lacija.

Fabijan, Lorenco Insinje i Mateo Politano bili su strelci za Napolitance koji su završili tek kao sedmi na tabeli.

Jedini gol za Lacio dao je Lorenco Insinje. Milan završava sezonu na šestoj poziciji, u poslednjem kolu trijumfovao je protiv Kaljarija 3:0.

Klavan je postigao autogol u 11. minutu, Ibrahimović je bio strelac u 55, a Kastiljeho u 57.

Inter je derbiju kola, duelu dva tima iz vodeće četvorke, slavio protiv Atalante 2:0, pa je stigao do vicešampionske "titule".