Revija promašenih penala, Kjevo kroz iglene uši

Serie A 4. avg 202023:59 > 05. avg 2020 0:05
Alessandro Sabattini/Getty Images

Odigran je prvi meč četvrtfinala plej-ofa za popunu Serije A. Kjevo je dočekao Empoli i posle produžetaka uspeo da se plasira u polufinale.

Posle 90 minuta bilo je 0:0, a u produžecima 1:1. Međutim, Kjevo je otišao dalje jer je bio bolje plasiran u ligaškom delu od Empolija. Ali to je samo kratak siže, ono što se dešavalo na Bentegodiju prepričavaće se. Posle dinamičnih prvih 45 minuta, u kojima je Kjevo imao više ukupno šuteva 11:5, ali daleko precizniji bio Empoli (4:1 u okvir gola), u drugom delu se sve rasplamsalo.

U 56. minutu dosuđen je penal za Kjevo, a najbolji strelac Filip Đorđević prišao je beloj tački. Međutim, srpski internacionalac nije uspeo da dođe do 10. gola, pošto mu je penal odbranio Alberto Brinjoli. Kazna je usledila u samoj završnici utakmice. Penal je dosuđen za Empoli i sigurno su navijači Letećih magaraca bili spremni da proklinju sve Filipu Đorđeviću. Međutim, ni Amato Ćićireti nije uspeo da postigne pogodak sa bele tačke, pošto je odbranio Adrijan Zemper. Tako je ostalo 0:0 i produžeci su odlučivali.

Prvi do gola stižu domaći a strelac je u 97. minutu Luka Garitano. Tada je bilo jasno da gosti moraju da postignu dva gola ako misle da idu dalje. A prvi su mogli da postignu već posle šest minuta, kada im je dosuđen drugi penal. Drugi izvođač, ali isti epilog. Andrea La Mancija ovog puta je šutirao preko gola. Ipak, Empoli dolazi do gola. U 110. minutu Simone Romanjoli izjednačuje i gosti imaju 10 minuta da dođu do preokreta i plasmana u polufinale plej-ofa. Međutim, Leteći magarci uspeli su da se odbrane i na kraju prođu zahvaljujući pravilu o boljem plasmanu u ligaškom delu.

U polufinalu očekuje ih gostovanje Speciji, koja je bila slobodna u ovoj rundi, jer je u ligi bila treća, bolje plasirana od Kjeva.