12.08.2020 | 22.55 > 23:02

Nesta se ipak bori za Seriju A

Poznati su finalisti plej-ofa za popunu Serije A. Specija je kao gost nadoknadila deficit od dva gola protiv KJeva, a sličan podvig ponovio je i Frozinone, koji je posle minimalnog poraza kod kuće protiv Pordenonea, pobedio 2:0 u revanšu i došao na prag elitnog ranga italijanskog fudbala.

Alesandro Nesta

Gabriele Maltinti, Getty Images Sport

Ekipa Alesandra Neste odlično se pripremila i već u sedmom minutu došla u vođstvo golom Ćana. Već u 15. minutu Andrija Novaković iz SAD povisio je na 2:0 i Frozinone je stekao prednost u ukupnom skoru.

A onda se, čisto da se vidi da ih vodi jedan od najboljih štopera ikada, ekipa odlučila da sačuva to vođstvo. I uspela je da ga sačuva i dođe na korak od plasmana u Seriju A.

Ostalo im je još da prođu Speciju. U prvom meču u nedelju domaćin je Specija, a četiri dana kasnije revanš se igra na terenu Frozinonea.