Getty Images/Stuart Franklin

19.09.2020 | 20.03 > 20:05

Viola ukrotila Bikove na otvaranju Serije A

Fudbaleri Fiorentine pobedili su Torino kod kuće na startu Serije A rezultatom 1:0.

Fiorentina

Gabriele Maltinti/Getty Images

Fiorentina

Trijumf Violi na Artemio Franki stadionu doneo je Gaetano Kastrovili u 78. minutu.

Federiko Kjeza je probio po desnoj strani i sjajno uposlio Kastrovilija na drugoj stativi, za rutinsku egzekuciju Italijana.

Zatresli su domaći mrežu i ranije. Igrao se 47. minut kada je Kristijan Biragi savladao Salvatorea Sirigua, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Na kraju su i gosti došli do pogotka, preko Andree Belotija u nadoknadi vremena, međutim, i on je poništen usled nedozvoljene pozicije.

Nikola Milenković je odigrao ceo meč, a Dušan Vlahović je od 79. minuta bio u igri za Fiorentinu. Na drugoj strani, Saša Lukić je na teren ušao u 68.

Tim iz Firence u sledećoj rundi gostuje Interu. Ekipa iz Torina čeka Atalantu.