AS Roma

U drugom meču nove sezone Serije A, Verona i Roma odigrale su bez golova.

Verona, Roma

Alessandro Sabattini, Getty Images Sport

Sezona u Seriji A otvorena je pobedom Fiorentine protiv Torina (1:0), a u drugom duelu prvog dana takmičenja u kome su se sastali Verona i Roma nije bilo golova.

Roma je prvi put igrala bez Aleksandra Kolarova koji je prešao u Inter, a duel je sa klupe pratio Edin Džeko koji nije ni ulazio u igru. Na drugoj strani, od 77. minuta priliku je dobio Ivan Ilić.

Oba tima imala su po nekoliko veoma dobrih prilika, ali bile su to šanse da se iskažu oba golmana Marko Silvestri na golu Verone i njegov kolega sa druge strane Antonio Mirante.

Roma u sledećem kolu dočekuje Juventus, a Verona će dočekati Udineze.