Getty Images/Valerio Pennicino

20.09.2020 | 22.50 > 22:52

Kuluševski načeo, Ronaldo dokrajčio Sampdoriju

Fudbaleri Juvnetusa ubedljivom pobedom protiv Sampdorije započeli su odbranu titule u Seriji A - 3:0.

Kristijano Ronaldo

Valerio Pennicino, Getty Images Sport

'Stara dama' je povela u 13. minutu golom Danijela Kuluševskog. Švedski internaciolanac je lukavo šutirao u dalji ugao i golman Emil Audero je bio nemoćan.

Na sledeći pogodak čekalo se sve do 78. minuta, a kada već napadači nisu uspeli da olakšaju postao timu iz Torina za overu tri boda pobrinuo se Leonardo Bonuči koji se najbolje snašao u gužvi i po drugi put matirao Đenovljane.

U 88. minutu u strelce se upisao i Kristijano Ronaldo na asistenciju Arona Ramzija. Portugalac je ušao u šesnaesterac i preciznim udarcem po zemlji postavio konačan rezultat.

Tridesetpetogodišnji napadač je tako i 19. sezonu uzastopno postigao pogodak! Serija je počela u sezoni 2002/03. u dresu lisabonskog Sportinga, a potom je mreže 'rešetao' u Mančester Junajtedu, Real Madridu i od 2018. u Juventusu.

Juventus u sledećem kolu gostuje Romi, a Sampdorija na svom terenu igra sa Beneventom.

You Tube

Sasuolo i Specija su odigrali 1:1, a oba gola viđena su u finišu. Đovani Simeone je u 77. minutu pogodio za vođstvo gostinu, a deset minuta kasnije izjednačio je Mehdi Burabija.

Srpski reprezentativac Filip Đuričić zamenjen je u 90+5 minutu.