Emilio Andreoli/Getty Images

21.09.2020 | 22.40

Ibrahimović bez milosti prema Mihi

Fudbaleri Milana u prvom kolu Serije A pobedili su ekipu Bolonje na "San Siru" rezultatom 2:0.

Zlatan Ibrahimović

Marco Luzzani/Getty Images

Utakmici u 'gradu mode' prisustvovalo je 1.000 gledalaca, a duel je obeležio dvostruki strelac Zlatan Ibrahimović.

Tridesetdevetogodišnji švedski napadač je u 35. minutu sjajno reagovao na asistenciju Tea Ernandesa i glavom sa 11 metara matirao ekipu sprskog trenera Siniše Mihajlovića.

Iskusni fudbaler se po drugi put u strelce upisao u 50. minutu iz jedanaesterca kome je prethodila nespretna reakcija jednog igrača Bolonje.

Gosti su imali pet udaraca u okvir gola Roso-nera, jedan manje od domaćina, a meč su završili sa desetoricom jer je u 88. minutu isključen Holanđanin Mičel Dijks.

Milan u drugom kolu gostuje Krotoneu, a Bolonja dočekuje Parmu.