Dva gola Lacija – dve asistencije Marušića

Serie A 26. sep 202019:54 > 19:54
Francesco Pecoraro Getty Images

Fudbaleri Lacija savladali su Kaljari 2:0 u drugom kolu italijanske Serije A.

Pobeda nebeskoplavih mogla je da bude i ubedljivija, s obzirom na to da su sedam šuteva uputili u okvir gola rivala.

Ekipa iz Rima povela je već u 4. minutu. Stelac je bio Manuel Lazari, koji je postigao gol posle odlične asistencije Adama Marušića.

Napadao je Lacio u nastavku, a nekoliko izglednih šansi imao je i Kaljari.

Ipak, rezultat je ostao nepromenjen sve do 74. minuta. Tada je Ćiro Imobile postavio konačni rezultat, posle još jedne asistencije Marušića.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić na terenu je bio do 70. minuta, kada ga je trener Simone Inzagi izveo iz igre.

Bila je to prva utakmica Lacija ove sezone i prva pobeda. Kaljari je posle remija u prvom kolu, doživeo prvi poraz.

Benevento je posle preokreta savladao Sampdoriju 3:2.

Vodili su domaći 2:0 pre punih 20 minuta igre – u strelce su se upisali Kvaljarela i Koli. Ipak, već u 33. je smanjio zaostatak Luka Kaldirola.

Isti igrač je pogodio u 72. minutu za izjednačenje, da bi pobedu gostima doneo Leticija u 88. minutu.

Benevento je odigrao prvi meč u Seriji A i pobedio. Sampdorija je doživela drugi poraz.