Getty Images/Gabriele Maltinti

26.09.2020 | 22.43

Preokreti, goleada: Inter - Fiorentina 4:3

Inter je u utakmici koja je obilovala golovima i preokretima savladao Fiorentinu sa 4:3 i uspešno otvorio sezonu na svom stadionu.

Inter

Marco Luzzani, Getty Images Sport

Kristijan Kuame je već u trećem minutu doneo prednost "Violi" za koju je od prvog minuta igrao Nikola Milenković.

U poslednjem minutu poluvremena Lautaro Martinez je doneo izjednačenje Neroazurima, da bi u 52. minutu Inter preokrenuo zahvaljujući autogolu Federika Čekerinija.

Samo pet minuta kasnije bilo je 2:2, pošto je strelac za goste bio Gaetano Kastrovili.

Već u 63. minutu novi preokret na utakmici, ovoga puta u režiji Fiorentine, a strelac je bio Federiko Kjeza.

U 87. minutu, Romelu Lukaku šalje loptu u praznu mrežu za 3:3, da bi konačan rasplet lude utakmice usledio golom D'Ambrozija minut pre kraja, nakon asistencije Aleksisa Sančeza.