Getty Images/Stuart Franklin

27.09.2020 | 20.03 > 20:05

Nemilosrdni Napoli brojao do šest, nova pobeda Milana

Fudbaleri Napolija ubedljivim rezultatom 6:0 savladali su Đenovu na svom terenu u drugom kolu Serije A.

Napoli

Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Napolitanci su posle prvog poluvremena imali samo gol prednosti, ali su u nastavku pojačali gas i demolirali rivala.

Irving Losano je doveo domaće do vođstva u 10. minutu i taj rezultat bio je aktuelan do 46, kada je Pjotr Zjelinski krunisao odličnu akciju Napolitanaca.

Na novi gol čekalo se 11 minuta, a on je bio delo Drisa Mertensa. Losano je ponovo bio precizan u 65, da bi se četiri minuta kasnije u strelce upisao Makedonac Eljif Elmas.

Konačan rezultat postavio je Mateo Politano u 72. minutu.

Ekipa Đenara Gatuza ima maksimalnih šest bodova. Đenova ostaje na tri.

Milan je sa 2:0 bio bolji od Krotonea na strani.

Frenk Kesi je doveo Rosonere do vođstva iz penala u 45+2. minutu.

Brahim Dijas je u 50. postavio konačan rezultat.

Sastav Stefana Piolija upisao je i drugi trijumf u sezoni. Krotone sada ima dva poraza.