Getty Images/Gabriele Maltinti

27.09.2020 | 22.43

Veretu i Ronaldo po dva puta za remi u velikom derbiju

U derbiju italijanske Serije A, Roma i Juventus podelili su bodove na Olimpiku (2:2)

Kristijano Ronaldo

Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Roma je  povela pogotkom Francuza Žordana Veretua u 31. minutu iz penala koji je dosuđen zbog igranja rukom.

Malo je falilo da Ščensni odbrani penal, ali je lopta od stative završila u mreži.

Na isti način Juventus uspeva da izjednači, Kristijano Ronaldo je bio precizan sa 11 metara, minut pre kraja poluvremena.

Ipak, samo minut kasnije Mkitarijan je u kontri uposlio Veretua pa je Roma ponovo vodila sa 2:1.

U 69. minutu Juve ponovo stiže do izjednačenja, Ronaldo je visoko skočio posle centaršuta Danila, pa je bilo 2:2.

Portugalac je na ovom meču stigao do brojke od 450 golova u top-5 ligama Evrope.