Alessandro Sabattini/Getty Images

28.09.2020 | 22.36 > 22:53

Prvenac Mihine Bolonje u velikom stilu

Bologna FC

Posle poraza na početku šampionata Bolonja Siniše Mihajlovića došla je do prve pobede i bodova u tekućoj Seriji A, pošto je kod kuće savladala Parmu 4:1.

Siniša Mihajlović

Marco Luzzani, Getty Images

Ekipa Siniše Mihajlovića doktorski je odigrala ovaj meč. Prvo poluvreme prošlo je u znaku Roberta Sorijana, koji je postigao oba gola u tom periodu, u 16. i 30. minutu. Kada je Skov Olsen, na asistenciju strelca prva dva gola Sorijana, u 56. minutu postigao gol za 3:0, bilo je jasno da će tri boda ostati na Renato dal' Ari.

Ernano je smanjio na 3:1 u 67. minutu. Ali ako se tada pojavila, sitna, maglovita nada da bi možda Parma nešto mogla da napravi, ona je raspršena devet minuta kasnije kada je Jakopini dobio crveni karton. Sa 10 igrača Parma nije imala šanse da ugrozi trijumf domaćina, koji je uspeo i da postigne još jedan gol. Palasio je bio strelac u prvom minutu nadoknade.

Bolonja je na 10. mestu sa tri boda, dok je Parma na dnu bez bodova uz gol razliku 1:6.