Raspucani Inter, Lukaku dva, prvanac Hakimija

Serie A 30. sep 202019:38 > 19:56
Francesco Pecoraro/Getty Images

Fudbaleri Intera u odloženoj utakmici prvog kola prvenstva Italije u gostima su pobedili Benevento rezultatom 5:2.

Nero-azuri posle dva odigrana duela imaju maksimalnih 6 bodova, baš kao i Napoli, Milan i Verona, i gol razliku 9:5. Novajlija u Seriji A je posle startnog trijumfa protiv Sampdorije u Đenovi upisao prvi neuspeh.

Ekipa Antonija Kontea je posle pola časa imala tri gola viška. Romelu Lukaku je već posle 28 sekundi doneo prednost svom timu, Roberto Galjardini je duplirao vođstvo, da bi Lukaku drugim pogotkom zapečatio sudbinu Beneventa.

Đanluka Kaprari je u 34. minutu iskoristio grešku Samira Handanovića, međutim, do odlaska na odmor prvenac u dresu Intera postigao je Ašfar Hakimi posle loše reakcije defantivaca domaćeg tima.

Lautaro Martines je u 71. minutu povisio na 4:1, a konačan rezultat postavio je Kaprari u 76. minutu.

Inter u sledećem kolu gostuje Laciju, dok Benevento na svom terenu igra sa Bolonjom.

Specija je u gostima savladala Udineze 2:0. Strelci u prvom trijumfu novajlije u ligi bio je Andrej Galabinov u 29. i 90+5. minutu.

Specija je od 66. minuta igrala bez isključenog Klaudija Terzija, ali Udinezeu ni brojčana prednost ništa nije značila.