Getty Images/Gabriele Maltinti

17.10.2020 | 17.00

Odmorni Napoli deklasirao Boginju

U jednom od derbija četvrtog kola Serije A Napoli je na svom stadionu ubedljivo slavio protiv Atalante 4:1, iskoristivši na najbolji način činjenicu da zbog karantina njegovi igrači nisu išli na reprezentatiivnu pauzu.

Herving Lozano

Francesco Pecoraro/Getty Images

Jeste Napoli zbog "igrarije" oko karantina i izolacije izgubio od Juventusa meč trećeg kola službenim rezultatom i oduzet mu bod, ali "plodovi" te odluke ubrani su protiv Atalante. Dok je tim iz Bergama 10 dana čeka da mu se kompletira ekipa i svi reprezentativci vrate (a neki i ne budu u konkurenciji zbog koronavirusa), Napoli je dve nedelje imao ekipu na okupu iskoristivši preporuku pokrajine Kampanje da zbog dva pozitivna slučaja, cela ekipa ode u karantin.

Što se samog terena tiče Napolitanci su dominirali, posebno u prvom poluvremenu kada su postigli sva četiri gola. Briljirao je Irving Lozano koji je bio strelac prva dva gola u 23. i 27. minutu. Na 3:0 povisio je Politano u 30. minutu, a samo 13 minuta kasnije bilo je 4:0 a pogodak je postigao najskuplje pojačanje u ovom prelaznom roku Viktor Osimen.

U drugom poluvremenu viđen je samo jedan gol i to u mreži domaćih. Strelac je bio Lamers u 69. minutu, ali to je bilo dovoljno samo za popravljanje utiska. Napoli je izbio na treće mesto sa osam bodova, dok je Atalanta izgubila prve bodove i na drugom je mestu sa devet, koliko ima i prvoplasirani Milan, ali uz utakmicu manje.