Paolo Bruno, Getty Images Sport

18.10.2020 | 22.40 > 22:44

Roma ubedljiva, dva gola Edina Džeka

AS Roma

U duelu četvrtog kola Serije A, fudbaleri Rome upisali su drugu pobedu savladavši Benevento 5:2 uz dva gola Edina Džeka.

Edin Džeko

Roma je u poslednjem nedeljnom meču četvrtog kola Serije A slavila na svom terenu protiv Beneventa 4:2.

Poveli su gosti nakon samo pet minuta igre golom Kaprija.

Pola sata je bilo potrebno Romi da dođe do prvog gola na ovom meču. Strelac je bio Pedro.

Samo četiri minuta kasnije, Vučica dolazi do preokreta. Henrik Mhitarijan proigrao je Edina Džeka, a ovaj zatresao mrežu za vođstvo svog tima 2:1.

U nadoknadi vremena u prvom poluvremenu Romi je poništen gol jer je VAR pokazao da je Mhitarijan bio u ofsajd poziciji.

Igrao se 55. minut kada je za Benevento dosuđen penal. Šut Lapadule sa bele tačke zaustavio je Mirante, ali je Lapadule natrčao na odbijenu loptu i ipak pogodio za izjednačenje.

Penal je u ovom meču dobila i Roma, a siguran izvođač bio je u 67. minutu Vertu.

U 78. minutu ponovo je rezultat dala saradnja Mhitarijana i Džeka, ali ni tu Roma nije stala.

U 90. minutu postavljen je konačan rezultat. Ovoga puta u strelce se upisao Bruno Peres.

Roma iz četiri meča ima sedam bodova na sedmom mestu na tabeli, Benevento je sa šest deseti.

U narednom kolu, Roma će dočekati Milan, a Benevento Napoli.