Alessandro Sabattini/Getty Images

24.10.2020 | 17.08 > 17:21

Ranijeri imun na šarm Boginje: Slavlje Sampa u Bergamu

U prvom meču subotnjeg programa petog kola Serije A Sampdorija je u Bergamu savladala Atlantu 3:1 i tako produbila krizu čuvene Boginje.

Fabio Kvaljarela

Paolo Rattini/Getty Images

Izgleda da četiri primljena gola od Napolija nisu bila samo plod "prljave igre" Napolitanaca i lošeg dana, već se može govoriti o produbljivanju krize. Iako je Boginja razbila Mitjilend u prvom kolu Lige šampiona, protiv Sampdorije je podsetila na to izdanje iz Napulja.

Domaćina je načeo iskusni Fabio Kvaljarela u 13. minutu, a mogao je da ih dokosuri već u 45. minutu, ali nije iskoristio jedanaesterac. Gasperini je na poluvremenu u igru uveo Zapatu i Gosensa, ali ništa se nije promenilo na terenu. U 59. minutu Torsbi je golom najavio propast Atalante, bilo je 2:0 za Sampdoriju. Duan Zapata je pogotkom sa bele tačke u 80. minutu vratio nadu Atalanti, ali nju je nepovratno ugasio Jankto u drugom minutu nadoknade i doneo četi Klaudija Ranijerija nova tri boda.

Dve ekipe su sada poravnate na deobi trećeg mesta sa po devet bodova, tri manje od lidera Milana, koji ima meč manje.