Alessandro Sabattini/Getty Images

24.10.2020 | 19.48

Lukaku pokrenuo Inter u Đenovi do tri boda

Posle poraza u gradskom derbiju Milana Inter je uspeo da se vrati i dođe do tri boda na gostovanju u Đenovi pobedom 2:0.

Romelu Lukaku

Friedemann Vogel/Pool via Getty Images

Milanski neroazuri sebi nisu smeli da dozvole novi kiks i zbog toga su na Luiđi Feraris došli sa izraženim imperativom pobede. Možda ih je on upravo i okovao, pa do 64. minuta nisu uspeli da postignu gol. Ipak, tada je Barela odlično uposlio na najboljeg strelca Romelua Lukakua, koji je konačno zatresao mrežu. Lakše se disalo kada su gosti u pitanju, a 15 minuta kasnije D' Ambrozio duplira prednost i donosi Interu mirniju završnicu i bodove.

Za Đenovu je poslednjih pola sata odigrao Ivan Radovanović, dok je u Interu od 80. minuta na terenu bio Aleksandar Kolarov. Inter je treći sa 10 bodova, dva manje od lidera Milana, ali uz utakmicu manje. Đenova je 15. sa četiri boda.