Sasuolo više nije hit – pao i Napoli! Roma sigurna

Serie A 1. nov 202019:47 > 19:49
Francesco Pecoraro/Getty Images

Fudbaleri Sasuola epitet najprijatnijeg iznenađenja potvrdili su i u šestom kolu Serije A pošto su na gostovanju Napoliju slavili rezultatom 2:0. Identičnim rezultatom Roma je na Olimpijskom stadionu pobedila Fiorentinu.

Strelci za Sasuolo, u čijim redovima zbog pozitivnog testa na koronavirus nije bilo srpskog našpadača Filipa Đuričića, bili su reprezentativac Italije Manuel Lokateli u 58. minutu iz jedanaesterca i Maksime Lopes u 90+5 minutu.

Gosti su zabeležili četvrti trijumf u poslednjih pet mečeva i sa 14 bodova drugi su na tabeli sa dva boda manje od lidera Milana koji je u nedelju trijumfovao u Udinama 2:1. Napoli, za koji nije igrao Nikola Maksimović, zabeležio je drugi poraz i sa 11 bodova na deobi je pete pozicije sa Interom i Romom.

Sasuolo usledećem kolu dočekuje Udinese, a Napoli ide u Bolonju.

Dobru formu potrvdila je i Roma koja je već pet utakmica bez poraza. Vučica je u Rimu bila bolja od Fiorentina golovima Leonarda Spinacole u 12. minutu posle loše reakcije fefanzivaca Ljubičastih i iskusnog Španca Pedra u 70. minutu na asistenciju Henrika Mhitarjana.

Fiorentina je meč završila sa desetoricom jer je u 88. minutu direktan crveni karton dobio Lukas Martines Kuarta. Ceo meč za goste odigrao je Nikola Milenković, dok je Dušan Vlahović u igru ušao u 57. minutu.

Roma naredne nedelje gostuje Đenovi, a Fiorentina ide u Parmu.