Dave Thompson/Getty Images

21.11.2020 | 17.00 > 20:19

Imobile i Korea za tri boda Lacija, kiks Atalante

Fudbaleri Lacija savladali su Krotone na gostovanju 2:0 u meču osmog kola Serije A. Nešto kasnije, u drugom meču dana Specija i Atalanta remizirali su bez golova.

Ciro Immobile

Paolo Bruno/Getty Images

U Krotoneu je sve vreme Lacio bio bolji rival, a do prednosti su gosti došli u 21. minutu golom Ćira Imobilea.

Tridesetogodišnji napadač je iskoristio asistenciju Parola i zatresao mreću domaćeg tima.

Imobile se u drugom poluvremenu našao u ulozi asistenta, a njegovu loptu u 58. minutu iskoristio je Korea.

Lacio sada ima 14 bodova, na petoj poziciji na tabeli.nKrotone je zakucan za začelje tabele, još uvek ne zna za trijumf ove sezone i ima samo dva boda.

U narednom kolu Lacio če ugostiti Udineze, dok će Krotone u goste Bolonji.

U Liguriji su Specija i Atalanta odigrali 0:0, bio je to drugi uzastopni remi za tim iz Bergama koji je sada peti na tabeli sa 14 bodova. Sa druge strane, domaćin je 12. sa devet bodova.

Zapatin gol poništen je zbog ofsajda, a u poslednjih desetak minuta Atalanta je i te kako mogla do gola – Gosens i dvaput Pašalić, ali domaćin je odoleo.

Najveću priliku na meču Specija je imala već u trećem minutu, kada je Farijas pogodio stativu.