Getty Images/Valerio Pennicino

21.11.2020 | 22.41

Ronaldo=Juventus: Portugalac sa dva gola srušio Kaljari

U poslednjem susretu subotnjeg programa osmog kola Serije A Juventus je savladao Kaljari 2:0 golovima Kristijana Ronalda.

Kristijano Ronaldo

Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Još jednom se ove sezone potvrdilo da su Juventus sa i bez Kristijana Ronalda dva različita tima. Ovog puta postigao je oba gola u pobedi nad Kaljarijem u Torinu. I to u razmaku od četiri minuta. Prvo je u 38. minutu iskoristio asistenciju Morate, a onda i u 42. minutu Demirala. Kaljari je u drugom poluvremenu uspeo da postigne gol, preko Klavana u 69. minutu, ali je poništen na asistenciju VAR zbog ofsajda. Na kraju 2:0 za Juventus.

Ovom pobedom aktuelni šampion primakao se lideru Milanu na samo bod, pošto sada ima 16, ali uz utakmicu više. Kaljari je 11. sa 10 bodova.