Dave Thompson/Getty Images

22.11.2020 | 14.42 > 14:47

Benevento srušio Fiorentinu

ACF Fiorentina

Benevento je napravio iznenađenje u osmom kolu Serije A i kao gost savladao Fiorentinu 1:0. Gol odluke postigao je Improta u 52. minut na asistenciju Roberta Insinjea.

Benevento

REUTERS/Ciro De Luca

U prvom poluvremenu viđen je dosadan meč. Fiorentina je imala blagu terensku inicijativu, ali bez konkretne prilike za gol. Upućena su samo tri šuta prema golu, a jedini u okvir je imala ekipa iz Firence.

Sve se promenilo kada je na početku drugog dela u Beneventu umesto Saua ušao Insinje. Pomenuti igrač je oduzeo loptu defanzivcima Fiorenetine, prosledio je Importi, koji je pogodio sa ivice šesnaesterca.

I u nastavku drugog dela je sve bilo u znaku Beneventa. Propustili su prilike da preko Đanluke Lapadule ubedljivo savladaju Fiorentinu. Jedinu pravu šansu za domaće nije iskoristio Vlahović u 86. minutu. Njegov udarac je zaustavio golman Montipo. I on i Nikola Milenković su odigrali svih 90 minuza za Fiorentinu.

Benevento je prekinuo niz od četiri poraza i sada sa devet bodova zauzima 13. mesto. Fiorentina je sa bodom manje na poziciji 14. U narednom kolu Benevento dočekuje Juventus, a Fiorentina gostuje Milanu.