22.11.2020 | 20.00

Minimalac Udinezea, VAR rastužio Đenovu

Fudbaleri Udinezea savladali su Đenovu minimalnim rezultatom u meču osmog kola italijanske Serije A.

REUTERS/Daniele Mascolo

Domaći su igrali ofanzivnije, stvorili su više šansi. Prednost im je doneo Rodrigo de Paul u 34. minutu, kada je posle asistencije Roberta Perejre šutnuo sa ivice kaznenog prostora.

Imao je priliku De Paul i da udvostruči prednost Udinezea u završnici meča, ali je pogodio prečku.

U četvrtom minutu nadoknade poradovali su se gosti, pošto je loptu u mrežu domaćih smestio Đanluka Skamaka. Ipak, sudija je prekinuo njihovo slavlje, pošto je uz konsultaciju VAR poništio pogodak zbog ofsajda.

U poslednjim minutima stvari su postale još gore za Đenovu, pošto je direktan crveni karton dobio golman Matija Perin, zbog oštrog starta.

Udineze je zabeležio pobedu posle dva vezana poraza i remija, te sa sedam bodova zauzima 16. mesto na tabeli.

Đenova je doživela treći poraz u nizu i sa pet bodova zauzima 19. mesto.