Dijego se raduje negde gore: Napoli ‘razbio’ Romu!

Fudbal 29. nov 202023:28 0 komentara
Ivan Romano/Getty Images

Fudbaleri Napolija pobedili su devetom kolu Serije A Romu na svom terenu rezultatom 4:0, a meč je ostao u znaku odavanja počasti nedavno preminulom Dijegu Maradoni, najboljem igraču u istoriji Napolija.

Pre početka meča fudbaleri oba kluba odali su počast legendarnom argentinskom fudbaleru, koji je neke od svojih najlepših fudbalskih trenutaka doživeo igrajući upravo za Napoli. Maradona je za Napoli nastupao od 1984. do 1991. godine, a sa ekipom sa juga Italije osvajao je Skudeto 1987. i 1990. godine, Kopa Italija 1987. i UEFA kup 1989. godine.

Ekipa iz Kampanije igrala je u specijalnim dresovima kojima su odali počast legendarnom Argentincu, najvećoj zvezdi u istoriji kluba.

Napoli je poveo u 31. minutu preko Lorenca Insinjea, koji je postigao svoj treći gol u sezoni, a do novog gola čekalo se do 64. minuta kada je na Insinjeovu asistenciju španski vezista Fabijan Ruis doneo prednost domaćima od 2:0. Dris Mertens je u 81. minutu pogodio za nedostižnu prednost, a konačnih 4:0 postavio je u 86. minutu Mateo Politano.

Srpski defanzivac Nikola Maksimović presedeo je čitav meč na klupi pobednika, dok je napadač iz BiH Edin Džeko kao kapiten predvodio tim iz prestonice do 71. minuta, kada ga je zamenio Peres.

Napoli je posle ubedljive pobede “zaobišao” Romu i sada ima isto bodova koliko i tim sa “Olimpika” – 17. Naredni protivnik Napoliju će biti Krotone u gostima. Roma je prekinula seriju od tri uzastopne pobede, a u sledećoj rundi igraće protiv Sasuola na domaćem terenu.

Ranije u nedelju Udineze je pobedio Lacio, Milan je bio bolji od Fiorentine, a Bolonja je savladala Krotone.