Seltik protiv Madervela do 31. pobede u nizu

Getty Image/ Mark Runnacles

U subotu su igrana četiri meča 25. kola škotske Premijer lige, a novu pobedu je ostvario šampion Seltik.

Seltik je savladao Madervel sa 2:0, što je 31. uzastopna pobeda ekipe Brendana Rodžersa, računajući i prethodnu sezonu.

Musa Dembele je u 34. minutu doneo prednost Seltiku iz penala, dok je skor povisio Džejms Forest u 41. minutu što je bio i konačan rezultat.

Invernis je na gostujućem terenu poveo protiv Hartsa u 24. minutu, kada je bio precizan Tremarko, dok su domaći izjednačili preko Đuma u 64. minutu. Harts je mogao i do pobede ali Džejmi Voker nije realizovao jedanaesterac, pa je na kraju ostalo 1:1.

Partik je pogocima Dulana u 68. i 79. minutu pobedio Hamilton sa 2:0, dok je Sent Džonston odneo tri boda protiv Ros Kauntija (1:2). Sent Džonston je poveo preko Meklina u 31. minutu, Ros je u 73. preko Kurana poravnao rezultat, ali je Kris Kejn bio precizan u 90+1. minutu za pobedu gostiju.