Seltik, Aberdin i St. Džonston nižu pobede

Charles McQuillan, Getty Images

Šest mečeva je u subotu odigrano u škotskom Premijeršipu čime je kompletirano treće kolo tamošnjeg šampionata. Seltik, Sent Džonston i Aberdin su tri ekipe sa po tri pobede na startu prvenstva.

Seltik je sa 2:0 slavio na gostovanju Kilmarnoku.

Seltik je do prvog gola došao preko Džejmsa Foresta koji je u 40. minutu meča odlično iskoristio asistenciju Toma Rogića.

Rogić je bio asistent i kod drugog gola koji je dva minuta pre kraja meča postigao Kalum Mekgregor.

Aberdin je pred svojim navijačima sa 2:1 savladao Dandi a heroj pobede je Stivi Mej koji je bio dvostruki strelac.

Aberdin je poveo u 11. minutu, ali je Dandi do izjednačenja došao golom Dikona u 53. minutu susreta. Mej je domaćinu treću pobedu u sezoni doneo dolom u 79. minutu.

Sent Džonston je golom O’Halorana u 33. minutu meča savladao Patrik i tako došao do devet bodova na startu prvenstva.

Rendžers je na svom terenu odigrao meč bez golova protiv Hartsa pa nakon tri meča ima četiri boda.