Seltik lako sa Dandijem za novu pobedu

Ian MacNicol, Getty Images

Seltik je kao gost bio bolji od Dandija i slavio 2:0.

Ekipa Brendana Rodžersa slavila je na gostovanju Dandiju 2:0 u prvom meču 21. kola škotske Premijer lige.

Lider na tabeli je posao završio već u prvom poluvremenu u kome su postignuta oba gola.

Džejms Forest je bio strelac nakon samo osam minuta meča, a pobedu Seltika je potvrdio Lit Grifits u 43. minutu susreta.

Musa Dembele oko koga se u ostrvskim medijima prethodna dva dana podigla velika prašina nakon trvrdnji da odlazi u Brajton, ušao je u igru u 79. minutu i tako nastavio niz mečeva u kojima nije bio starter i u kojima nije na terenu proveo 90 minuta. Mladi francuski igrač nije odigrao ceo meč još od početka novembra.

Seltik ubedljivo vodi na tabeli sa, sada okruglo 50 bodova i samo jednim porazom u sezoni. Dandi je i dalje u nezgodnoj situaciji i deseti je sa 19 osvojenih bodova nakon već 12. poraza u sezoni.