Rendžers nastavio poteru za Seltikom

Ian MacNicol/Getty Images

Fudbaleri Glazgov Rendžersa slavili su na gostovanju protiv Ros Kauntija u 24. kolu škotskog prvenstva. Razlika na tabeli između Rendžersa i Seltika ostaje 11 poena.

Rendžersi su od samog starta očekivano dominirali. Poveli su golom Danijela Kandeijaša u 21. minutu, a portugalskom napadaču je to tek drugi gol ove sezone. Ros Kaunti za prvo poluvreme nije uputio nijedan šut u okvir gola pa je prvih 45 minuta završeno rezultatom 1:0.

Gosti su povećali na 2:0 tek u 82. minutu iako su konstantno imali inicijativu, a strelac drugog gola bio je Džejson Kamings. On je inače doveden pre samo nekoliko dana iz engleskog Notingem Foresta i kao izmena je u ovom meču postigao svoj prvenac.

Ros Kaunti je počasni pogodak postigao u finišu meča i to sa bele tačke. Precizan je bio nekadašnji fudbaler Liverpula David N’Gog.

Pogledajte rezultate u škotskom Premijeršipu i stanje na tabeli.