Seltik kiksnuo na Ragbi parku, šanse Aberdina tinjaju

Mark Runnacles / Stringer

Fudbaleri glazgovskog Seltika poraženi su na gostovanju protiv Kilmarnoka 1:0 u 26. kolu škotske Premijer lige, a pobede su ostvarili još i Aberdin, Ros Kaunti i Harts (strelac Milinković), a Hibernian je savladao Rendžers u gostima sa 2:1.

Uprkos minimalnom porazu, Seltik je i dalje na prvom mestu tabele sa osam bodova više od drugoplasiranog Aberdina.

Jedini pogodak na meču postigao je vezista Kilmarnoka Jusuf Mulumbu u 70. minutu.

Poraz Seltika iskoristio je Aberdin, koji je slavio u duelu sa Hamiltonom 3:0 – dvostruki strelac bio je Endru Konsajdin, a strelac za domaće bio je i severnoirski internacionalac Najal Mekgin.

Drugi glazgovski tim Rendžers takođe je doživeo poraz. „Policajci“ su na svom Ajbroksu poraženi sa 2:1 od Hiberniana, za koji su golove postigli Meklaren i Mekgin, a jedini strelac za Rendžers bio je Šon Ričard Gos.

Ros Kaunti je u gostima savladao Dandi FC sa 4:1, a svih pet golova viđeno je u drugom poluvremenu. Prvo je Ros Kaunti poveo sa 1:0 golom Dejvisa Kejlora Dana, a Vadel je izjednačio osam minuta kasnije.

Zatim je usledila kanonada Ros Kauntija – dva gola dao je Holanđanin Aleks Šalk, a u strelce se upisao i Tim Čau.

Harts je na domaćem terenu sa 1:0 bio bolji od Sent Džonstona – jedini gol dao je srpski internacionalac Manuel Milinković, bio mu je to peti gol u sezoni.

Madervel i Partik remizirali su 1:1, a golove su dali Turčin Čiftiči za Madervel i Kris Dulan za Partik.

Pogledajte REZULTATE i TABELU škotske Premijer lige.