Rendžers sve bliže Seltiku

Mark Runnacles, Getty Images Sport

U subotu je u škotskom Premijeršipu odigrano pet utakmica 28. kola, a najznačajniju pobedu ostvarili su fudbaleri Rendžersa, koji su se ponovo primakli prvoplasiranom Seltiku na tabeli.

Derbi dana odigrali su Rendžers i Harts, a slavili su Policajci na svom „Ajbroksu“ sa 2:0. Džejmi Marfi je prvi probio bedem pred golom Hartsa u 41. minutu na asistenciju Dočertija, dok je konačnih 2:0 postavio Rasel Martin u 88. minutu.

Rendžers sada na tabeli ima 55 bodova, šest manje od Seltika, koji svoj meč protiv Aberdina igra u nedelju.

U prvom meču dana Kilmarnok i Hibernijan su igrali 2:2. Hibernijan je furiozno krenuo i već u prvom minutu poveo preko Florijana Kamberija, dok je osam minuta kasnije na 0:2 povisio Rajan Porteus.

Džordan Džouns je u 57. minutu smanjio na 1:2, dok je konačan rezultat postavio Kris Bojd pošto je pre toga bio neprecizan sa bele tačke.

Sent Džonston je sa 2:0 pobedio Ros Kaunti, a heroj u trijumfu bio je dvostruki strelac Marej Dejvidson, koji je bio precizan u 29. i 40. minutu.

Hamilton je sa 2:1 pobedio Partik (Rohano 11, Templton 90+2 – Samon 10. penal), dok je Dandi na svom terenu izgubio od Madervela sa 0:1 (Taner 33).

Pogledajte TABELU škotskog Premijeršipa.