Aberdin preskočio Rendžers, Hibernijan ih prati

Alex Grimm, Bongarts

Fudbaleri Aberdina slavili su na gostovanju Madervelu rezultatom 2:0 u okviru 29. kola Premijer lige Škotske.

Gosti su do trijumfa na „Fir parku“ došli golovima u roku od četiri minuta. U vođstvo ih je doveo Kari Arnason posle asistencije Kenija Meklina, koji je i sâm tri minuta kasnije postavio konačan rezultat utakmice. Njemu je asistirao Greg Stjuart.

Aberdin sada ima 62 boda na drugom mestu tabele, devet manje od vodećeg Seltika, a tri više od Rendžersa. Madervel je ostao na sedmoj poziciji sa 37 bodova.

U ostalim utakmicama odigranim u utorak, Ros Kaunti je ubedljivo slavio protiv Partik Tistla sa 4:0, dok je Hibernijan bio bolji od Hamilton Akademikala rezultatom 3:1.

Hibernijan je do trijumfa nad Hamiltonom došao posle preokreta, pošto ih je Marios Ogboe doveo u vođstvo u devetom minutu. Odgovor tima iz Edinburga usledio je samo osam minuta kasnije, kada je Florijan Kamberi postigao prvi od svoja tri gola. Preostala dva su usledila u 63. i 85. minutu, pošto je prethodno Hamilton ostao sa desetoricom igrača na terenu pošto je Dagi Imri zaradio drugu javnu opomenu.

Posle 16. trijumfa ove sezone, Hibernijan na četvrtom mestu ima 58 bodova, dok je Hamilton Akademikal na devetoj poziciji sa 30.

Ros Kaunti je do trijumfa u derbiju začelja predvodio Aleks Šalk, koji je postigao het-trik, a uz to je i asistirao Rosu Drejperu.

Dva tima sada imaju isti broj bodova, s tim što je Partik na začelju zbog znatno lošije gol razlike.