Aberdin iznenadio Seltik, neverovatan meč u Edinburgu

Mark Runnacles/Getty Images

Fudbaleri Aberdina pobedili su Seltik rezultatom 1:0 u poslednjem kolu škotske Premijer lige i tako obezbedili drugo mesto ispred Rendžersa.

Junak trijumfa gostiju na „Seltik parku“ bio je Endru Konsidin, koji je postigao jedini gol na utakmici u 47. minutu.

Aberdin je šampionu Škotske naneo četvrti poraz, a upisao je 22. pobedu. Seltik je tako sezonu završio sa 82 boda, devet više od poslednjeg rivala u prvenstvu.

U Edinburgu, Hibernijan i Rendžers su odigrali sjajnu utakmicu koja je završena rezultatom 5:5. Domaći tim je vodio 3:0 posle 22 minuta, a potom je usledilo pet golova Rendžersa za nešto više od 40 minuta, da bi se Hibernijan vratio u samom finišu.

Hibernijan je poveo preko Florijana Kamberija u desetom minutu iz penala, na 2:0 je povisio Skot Alan u 19, da bi samo tri minuta kasnije bilo 3:0, a strelac je bio Džejmi Maklaren.

Do kraja prvog poluvremena, Rendžers je uspeo da se vrati preko Džejmsa Tavernijea, Džordana Rositera i Bruna Alveša. Preokret gostima su doneli Džejnson Holt i Džoš Vindas golovima u 54. i 68. minutu, da bi domaćin došao do boda pogocima Maklarena u 70. minutu i nadoknadi vremena.

Rendžers je sezonu završio na trećem mestu sa 70 bodova, dok je Hibernijan ostao četvrti sa tri manje.

U jedinoj preostaloj utakmici odigranoj u nedelju, Kilmarnok je pobedio Harts rezultatom 1:0 golom Lija Ervina u desetom minutu.