Zakuvava se u Škotskoj, samo Harts maksimalan

Mark Runnacles/Getty Images

U subotu su se igrali mečevi trećeg kola škotskog Premijeršipa, a bodove su osvojili Harts, Sent Džonston i Livingston. Aberdin je remizirao sa Hibernijanom u gostima 1:1.

Aberdin je igrao 1:1 u gostima protiv Hibernijana, a gosti sa severa države vodili su od 45. minuta golom Tomasa Hobana sve do 86. minuta, kada je bod domaćima doneo rezervista iz Australije Džejmi Meklaren.

Sada oba tima imaju po 5 bodova iz prva tri kola.

Harts je u gostima pobedio Kilmarnok 1:0 i održao se na prvom mestu tabele sa tri pobede iz tri duela. Jedini gol na meču postigao je Uče Ikpeazu u 81. minutu, a domaćin je završio meč sa desetoricom fudbalera pošto je Diker u 68. minutu dobio crveni karton.

Sent Džonson je na domaćem terenu minimalnim rezultatom 1:0 slavio protiv Dandija, a jedini gol dao je napadač Toni Vot.

Livingston je u gostima pobedio Sent Miren rezultatom 2:0 golovima Hamiltona i Litgoua i došao do prve pobede u sezoni.

Pogledajte REZULTATE i TABELU škotske Premijer lige.