Šestica Hibernijana za nastavak niza

Mark Runnacles/Getty Images

Fudbaleri Hibernijana pobedili su Hamilton kod kuće ubedljivim rezultatom 6:0 u osmom kolu škotskog Premijeršipa.

Hamilton se na Ister roudu u Edinburgu držao samo u prvih dvadesetak minuta igre, kad je usledio veliki nalet domaćih. Bojl je doveo Hibernijan u vođstvo u 25, Melan je povisio u 34, da bi pet minuta kasnije Hajndmen otklonio dileme oko pobednika.

Taj rezultat je bio aktuelan do 71. kad je Melan drugim pogotkom najavio stradanje gostiju, koje je Kemberi u 90+1. i Kilgalon autogolom nekoliko trenutaka posle postavio konačan rezultat.

Hibernijan je tim trijumfom, četvrtim u nizu, došao na drugo mesto na tabeli sa 17 bodova, dva manje od vodećeg Hartsa uz meč više. Hamilton je deveti sa šest.

Siguran trijumf kod kuće ostvario je Aberdin, koji je protiv Sent Mirena slavio 4:1. Kosgrov u 26. i 65, Meklenan u 30. i Lov u 41. minutu bili su strelci za domaće, dok je jedini pogodak za goste dao Džekson u 77.

Kilmarnok je srušio Dandi na gostovanju posle preokreta 2:1. Nabi je doveo u vođstvo u 10. minutu, Bojl je autogolom u 17. poravnao rezultat, da bi Brofi iz penala u 54. postavio konačan rezultat. Pobeda Kilmarnoka mogla je biti i ubedljivija, ali je Stjuart u 72. promašio penal.

Madervel i Livingston su remizirali 1:1. Domaći tim je došao do prednosti preko Boumena u 17. minutu, a Džejkobs je u 64. doneo bod Livingstonu.

Pogledajte rezultate i tabelu škotske lige.