Seltik petardom nastavio seriju, novi kiks Rendžersa

Ian MacNicol/Getty Images

Aktuelni šampion Škotske Seltik zabeležio je četvrtu uzastopnu pobedu u Premijeršipu, pošto je u 11. kolu savladao u gostima Dandi 5:0. Rendžersi su kod kuće osvojili samo bod protiv Kilmarnoka.

Šampioni su u Dandiju pokazali zašto su i dalje prvi favorit za titulu. Čak petorica različitih igrača postigla su golove, Rogić u 20, Sinkler u 33. iz penala, Forest u 38, Eduard u 45. i Kristi u 48. minutu. Ovom pobedom Seltik se primakao vodećem Hartsu na četiri boda zaostatka, sa tim da ima utakmicu manje.

Harts je kod kuće odigrao samo 0:0 sa Hibernijanom i u sledećem kolu gostuje upravo Seltiku. Ekipi Brendana Rodžersa još jedan rezultat išao je itekako na ruku. Trećeplasirani Kilmarnok uspeo je da otkine bod Rendžersu na Ajbroksu. Ekipa Stivena Džerarda povela je u devetom minutu golom Morelosa, ali je Stjuart samo šest minuta kasnije izjednačio i postavio konačnih 1:1. Kimlarnok ima 21 bod, jedan manje od Seltika, ali i utakmicu više, dok je Rendžers na deobi četvrtog mesta sa Hibernijanom i Livingstonom, jer sva tri tima imaju po 18 bodova i isti broj utakmica kao Seltik.

U ostalim mečevima Aberdin je ubedljivo savladao Hamilton 3:0, Livingston je poražen kod kuće od Sent Džonstona 1:0, dok je Madervel, takođe u gostima savladao Sent Miren 2:0.