Rendžers ubedljiv iz penala, preokret Aberdina

Ian MacNicol/Getty Images

Fudbaleri Rendžersa ubedljivo su slavili protiv Sent Mirena rezultatom 4:0 u okviru 24. kola Premijer lige Škotske i nastavili da prate vodeći Seltik.

Tim iz Glazgova je na svom „Ajbroksu“ tri pogotka postigao iz penala, a jedini preostali bio je delo Rajana Kenta, kojim je postavljen konačan rezultat u 81. minutu. Prethodno je dva puta sa bele tačke siguran bio Džejms Tavernije, a zatim i Džermejn Defo. Između dva uspešna šuta iz penala, Tavernije je imao i jedan promašaj.

Rendžers posle 14. pobede ima 48 bodova na drugom mestu tabele, tri manje od vodećeg Seltika, dok je Sent Miren na začelju sa 12.

Vodeći dvojac iz Glazgova prati Aberdin, koji je sa 2:1 pobedio Hibernijan posle preokreta. Pred oko 16.000 navijača u Edinburgu Oliver Šou je u devetom minutu doveo domaći tim u vođstvo, tri minuta kasnije Endri Konsidajn je izjednačio. Već u 22. minutu Gari Mekej-Stiven je kompletirao preokret Aberdina i tako postavio konačan rezultat.

U preostaim subotnjim utakmicama, Madevel je pobedio Livingston 3:0, dok su Hamilton Akademikal i Dandi igrali 1:1.