Petica Rendžersa, četiri gola Morelosa za četvrtfinale

Ian MacNicol/Getty Images

Fudbaleri Rendžersa ubedljivom pobedom nad Kilmarnokom rezultatom 5:0 u revanšu pete runde i plasirali se u četvrtfinale FA kupa Škotske. Prvi meč dva tima završen je bez golova.

Pred oko 38.000 navijača na „Ajbroksu“, tim iz Glazgova je predvodio Alfredo Morelos, koji je postigao četiri pogotka. Rendžersu je, inače, posao već od 25. minuta bio znatno olakšan, pošto je golman Kilmarnoka Danijel Bahman zaradio direktni crveni karton.

Kolumbijski fudbaler je Rendžers doveo u vođstvo u sedmom minutu, a prednost je duplirao u nadoknadi prvog poluvremena. Na treči pogotak se čekalo do 77. minuta, kada je strelac bio Endru Holidej, a Morelos je došao do het-trika samo minut kasnije. Međutim, nije se tu zaustavio, pošto je u 83. minutu svojim četvrtim pogotkom postavio konačan rezultat.

Izabranici Stivena Džerarda će se u četvrtfinalu sastati sa Aberdinom, a taj meč je na programu 3. marta. U preostalim mečevima sastaju se Hibernijan i Seltik, Dandi i Ivernes, Partik Tistl i Harts.