Novi kiks Rendžersa, Seltik hladi šampanjac

Mark Runnacles, Getty Images Sport

U prvom meču 29. kola Premijer lige Škotske Hibernijan i Rendžers odigrali su 1:1 u Edinburgu, rezultat koji najviše odgovara Seltiku.

Imao je Rendžers u prošlosti loša iskustva sa Ister stadiona, čak je i jedne sezone propustio priliku da se vrati u Premijer ligu. Ipak, naznaka da bi stvari ovog puta mogle da se pokrenu u dobrom smeru bio je gol Kandejasa u 43. minutu, kojim su gosti iz Glazgova došli do vođstva. Ipak, Kemberi je izjednačio u 76. minutu i tada je ušla voda u uši gostima, koji iz nedelje u nedelju sve više gube korak za najvećim rivalom. Bilo je i dramatičnog momenta, poput ulaska navijača domaćih na teren i provociranja jednog igrača Rendžersa, srećom bez većih posledica. Zanimljivo, na istom mestu navijač je uleteo na teren i pre šest dana protiv Seltika. Na kraju ostalo je 1:1, a Seltik već može da se sprema da slavi novu titulu.

Sada je razlika između dva glazgovska tima sedam bodova, ali šampion ima meč manje, doduše na svom terenu prtoiv Aberdina. Hibernijan je šesti sa 42 i ima četiri boda, na poslednjem mestu koje vodi u plej-of i ima četiri boda više od Sent Džonstona uz meč više.