17.03.2019 | 15.32

Seltik otišao na +10 pred 'Old firm'

Celtic FC

Fudbaleri Seltika savladali su Dandi u poslednjem meču 30. kola škotskog Premijeršipa. Jedini gol na meču postigao je mladi Eduard u šestom minutu sudijske nadoknade.

Odsonne Edouard

Ian MacNicol Getty Images Sport

Bio je lider na tabeli dominantniji u svim segmentima igre. Čak 24 šuta uputili su fudbaleri Seltika ka golu rivala. Ipak, dugo im je trebalo da dođu do pogotka.

Pokušavali su treneri oba tima da izmenama promene ritam igre, ali je rezultat ostao nepromenjen po isteku 90. minuta.

Ipak, u šestom minutu nadoknade Eduard je iskoristio asistenciju Foresta, pa je doneo nova tri boda Seltiku.

Ekipa trenera Nila Lenona prva je na tabeli sa 70 bodova, čak 10 više od Rendžersa, sa kojim će se sastati u narednom kolu.

S druge strane, Dandi je pretpreo četvrti vezani poraz, pa je u teškoj situaciji na 11. mestu sa 18 poena.