04.05.2019 | 16.30 > 16:34

Nastavak niza – 50. titula za Seltik

Celtic FC

Fudbaleri Seltika obezbedili su osmu uzastopnu titulu šampiona Škotske ubedljivom pobedom na gostovanju trećeplasiranom Aberdinu rezultatom 3:0.

Jožo Šimunović

Ian MacNicol/Getty Images

Izabranici Nila Lenona imaju 12 bodova više i utakmicu više od Rendžersa, a do kraja sezone su ostala dva kola.

Seltik je tako prešao dve trećine puta do treće ‚triple krune‘ u nizu, pošto su već osvojili Liga kup.

Gosti su pred 15.000 navijača poveli u 40. minutu preko Mikaela Lustiga, a prednost je udvostručio Jožo Šimunović u osmom minutu drugog poluvremena. Konačan rezultat je dva minuta pre kraja susreta postavio Odson Eduard, na asistenciju Toma Rogića.

Za Seltik je to 50. titula šampiona Škotske, a prvu je osvojio još davne 1893. godine. Klub iz Glazgova u svojoj riznici ima i 38 trofeja osvajača Kupa i 18 Liga kupa, uz jedan trofej u Ligi šampiona, osvojen 1967. godine.

U drugoj utakmici gornjeg dela tabele, Kilmarnok je na gostovanju slavio protiv Hartsa 1:0 golom Stjuarta Findejla.

U borbi za opstanak, Hamilton Akademikal je pobedio Dandi 1:0, dok su susreti Madervela i Sent Mirena, kao i Sent Džonstona i Livingstona završeni rezultatom 1:1.