Škotska: Dandi zakucan za dno

U subotu su odigrana tri meča grupe za ispadanje Premijer lige Škotske.

Lopta, fudbal

Michael Regan/Getty Images

Fudbaleri Sent Mirena su pobedili Dandi u gostima rezultatom 3:2.  Domaćini su poveli golom Kera u 14. minutu. Na odmor se otišlo sa tim rezultatom, da bi u drugom poluvremenu usledio šou gostujućeg fudbalera Kodija Kukija, koji je postigao het-trik.

Drugi pogodak za Dandi postigo je Vrajt u 74.minutu.

U drugoj utakmici Hamilton je na svom terenu savladao Sent Džonston sa 2:0, a golove vredne tri boda su postigli Gordon i Dejvis.

Madervel je slavio protiv Livingstona sa 3:2. Domaćini su sva tri pogotka postigli u prvom poluvremenu, a u strelce su se upisali Doneli i Turnbul, dva puta. Upravo je Turbul promašio penal u 44. minutu. Oba gola za Livingston je postigao Tifoni u 80. i 81. minutu.

Tabela grupe za ispadanje izgleda ovako: 7. Sent Džonston 8. Madervel 9. Livingston 10.Hamilton 11. Sent Miren 11. Dandi