Lynne Cameron/Getty Images

19.05.2019 | 17.48

Seltik overio titulu, Aberdin čeka finale Kupa

U poslednjem kolu škotskog šampionata Seltik je slavio protiv Hartsa 2:1, Kilmarnok je istim rezultatom bio bolji od Rendžersa, a Aberdin je na gostovanju takođe bio bolji od Hiberniana 2:1.

Kristoffer Ajer

Ian MacNicol/Getty Images

Seltik je protiv Hartsa poveo već u drugom minutu golom Džonstona, ali je Malrejni u 18. minutu doneo izjednačenje svom timu. Seltik je trijumf obezbedio još jednim pogotkom Majkla Džonstona u 84. minutu.

Aberdin i Kilmarnok su ostvarili identične pobede protiv Hibernijana odnosno Rendžersa i oni su ostali na pozicijama četiri odnosno tri u škotskom prvenstvu. Kilmarnok je treći zbog bolje gol razlike i ide sigurno u kvalifikacije za Ligu Evrope, a tamo će biti Aberdin ukoliko Seltik slavi u finalu Kupa protiv Hartsa.

Aberdin je prvi primio gol od Hibernijiana kada je strelac bio Meknalti, a izjednačio je Kosgrov u prvom poluvremenu. Pobedu Aberdinu doneo je Vilson u 63. minutu. Kilmarnok je poveo protiv vicešampiona Rendžersa golom Burka. Izjednačio je Morelos u drugom poluvremenu, a pobedu je doneo Brofi iz penala u 89. minutu.