Mark Runnacles, Getty Images Sport

25.05.2019 | 18.02 > 18:55

Seltiku treća uzastopna tripleta! Lenon ostaje trener

Celtic FC

Fudbaleri Seltika nastavili su dominaciju u škotskom fudbalu i u finalu nacionalnog kupa, posle preokreta, pobedili su Harts 2:1.

Seltik

Seltik

Ekipa iz Glazgova je treću godinu uzastopno osvojila sva tri domaća trofeja, odnosno šesti put u istoriji, dok je Harts porazom ostao bez plasmana u evropska takmičenja u sezoni 2019/20. Kvalifikacije za Ligu Evrope igraće Aberdin.

Seltik je na Hempden Parku došao do 39. pehara u Kupu Škotske, a nedavno su proslavili osvajanje jubilarne 50. državne titule.

Posle ne toliko zanimljivog prvog poluvremena, Harts je poveo golom Edvardsa iz neposredne blizine u 53. minutu. Radost navijača iz Edinburga međutim kratko je trajala.

Eduard iz u 63. minutu izjednačio iz jedanaesterca, a isti igrač je u 82. minutu sjajno reagovao i sa 20-tak metara preciznim udarcem po drugi put savladao golmana Hartsa Zlamala.

Seltik je, podsetimo, tokom sezone ostao bez menadžera Brendana Rodžersa koji se preselio u Lester, a njegov naslednik Nil Lenon je trajnim ugovorom nagrađen za tri osvojena trofeja.