12.07.2019 | 23.04 > 23:09

Pobeda Hartsa na penale u Liga kupu

U prvoj fazi Liga kupa Škotske Harts je u Edinburgu savladao Dandi Junajted posle boljeg izvođenja jedanaesteraca pošto je posle 90 minuta bilo 1:1.

Hearts

Mark Runnacles, Getty Images Sport

Prvi su do gola došli gosti, preko Šenklenda u devetom minutu. Ipak, Harts je do poluvremena uspeo da izjednači i to praktično u samom finišu. U 44. minutu Endru Irving bio je strelac. Isti igrač umalo da bude tragičar pošto je dobio crveni karton u 83. minutu.

Ostalo je do kraja 90. minuta 1:1, tako da se pristupilo izvođenju penala. Ispostavilo se da je prva serija bila ključna, kada je viđen jedini promašaj i to igrača gostiju Nikolasa Klarka. Ovom pobedom Harts je došao do prvog mesta Grupe A i ima dva boda, za razliku od Dandi Junajteda koji ima utešni bod.