Goldson pogodio u nadoknadi za trijumf Rendžersa

Ian MacNicol/Getty Images

Fudbaleri Rendžersa pobedom su počeli takmičenje u novoj sezoni škotske Premijer lige. Izabranici Sticena Džerarda su u prvom kolu savladali Kilmarnok sa 2:1.

Pitanje pobednika rešeno je u sudijskoj nadoknadi vrmena. Radost Rendžersu doneo je Goldson.

Prethodno su gosti u vođstvo došli pogotkom Arfilda u 16. minutu, da bi Kilmornok izjednačio preko O’Donela u 83.

Reklo bi se da je Džerardova ekipa i zaslužila pobedu, pošto je bila agresivnija sve vreme – ka golu rivala uputila je 14 šuteva.

Sezonu je pobedom počela i ekipa Aberdina, koja je sa 3:2 savladala Harts.

Domaći su poveli ranim golom Kosgruva. Ipak, gosti su preokrenuli u periodu od 68. do 76. minuta – precizni su bili Najsmit i Voker.

Izjednačio je Kosgruv sa bele tačke u 80. Kaznenom udarcu prethodio je oštar startd Hikija, koji je zbog drugog žutog kartona isključen iz igre. Pobedu Aberdinu doneo je Hedžes.