Catherine Ivill/Getty Images

09.08.2019 | 22.36 > 22:37

Dandi preokrenuo za drugi trijumf u sezoni

Fudbaleri Dandi Junajteda trijumfovali su u meču drugog kola škotskog Čempionšipa portiv Partik Tistla rezultatom 2:1 u gostima.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Na otvaranju drugog kola povela je ekipa Partika u 23. minutu, kada je precizan bio Saunders.

U nastavku su gosti bili konkretniji, a izjednačenje Dandi Junajtedu doneo je Šankland u 55. minutu.

Za pobedu je pogodio Poulet u 73. minutu.

Dandi iz dva meča ima šest bodova.

Partik je na osmoj poziciji sa samo jednim bodom.

Pogledajte rezultate i tabelu škotskog fudbalskog prvenstva.

Šefild i Lids sigurni, Hadersfild i dalje bez trijumfa

Fudbaleri Šefild Venzdeja slavili su u meču sedmog kola Čempionšipa protiv Hadersfilda rezultatom 2:0.

Čempionšip: Krah vodećih

U sedmom kolu Čempionšipa u subotu se igralo devet mečeva, a poražena su dva vodeća tima – Svonsi i Čarlton, oba tima su izgubila sa po 1:0 – Notingem je bio bolji od Svonsija, a Birmingem je savladao Čarlton.

Podela bodova, VBA sačuvao Mitrovića

Fudbaleri Fulama i Vest Bromvič Albiona igrali su nerešeno 1:1 u prvoj subotnjoj utakmici sedmog kola Čempionšipa.

Dojava o bombi i evakuacija, pa remi u Derbiju

Fudbaleri Derbi Kauntija i Kardifa podelili su bodove na startu sedmog kola Čempionšipa - 1:1.