10.08.2019 | 17.21 > 17:23

Seltik posle preokreta srušio Madervel

Celtic FC

Fudbaleri Seltika savladali su Madervel na gostovanju 5:2 posle preokreta u okviru drugog kola Premijer lige Škotske.

Celtic

Mark Runnacles/Getty Images

Domaći tim je pred oko 9.000 navijača poveo golom Lijama Donelija u 12. minutu, a samo dva minuta kasnije usledio je odgovor branioca titule. Strelac je tada bio Kristofer Ajer, a Seltik je do vođstva došao u 41. minutu preko Lija Grifitsa. Gosti su preuzeli potpunu kontrolu u nastavku utakmice i za 20 minuta su postigli tri gola preko Džejmija Foresta, Odsona Eduara i Rajana Kristija, koji je bio precizan iz penala. Doneli je svojim drugim pogotkom u nadoknadi vremena samo uspeo da ublaži poraz Madervela.

Seltiku je to bio drugi trijumf ove sezone, dok je Madervel u prvom kolu remizirao sa Livingstonom.

Sent Džonston i Livingston su igrali 2:2, a domaći tim je uspeo da izvuče bod posle vođstva rivala 2:0 na poluvremenu. Strelci za Livingston su bili Skot Pitman i Stiven Loules u 13. i 39. minutu, a zatim su usledili golovi Metjua Kenedija i Kaluma Hendrija na drugoj strani.

U preostalim subotnjim utakmicama, Hamilton Akademikal je savladao Kilmarnok 2:0 golovima Luisa Smita i Džordža Ouklija, dok su Harts i Ros Kaunti igrali bez golova.