Getty images/Michael Regan

18.08.2019 | 18.08

Rendžers u četvrtfinalu Liga Kupa, strelac i Defo

Rangers FC

Ekipa Rendžersa se sigurnom pobedom u gostima protiv Ist Fajfa plasirala u četvrtfinale Liga Kupa Škotske.

Džermejn Defo

Ian MacNicol Getty Images Sport

Tim iz Glazgova slavio je rezultatom 3:0 protiv trećeligaša iz Metila.

Veteran Džermejn Defo doveo je izabranike Stivena Džerarda u vođstvo golom u 26. minutu meča.

U nastavku još dva gola gostiju za potvrdu pobede, prvi je delo švedskog štopera Filipa Helandera, koji je stigao iz Bolonje, dok je konačan rezultat postavio Džo Aribo šest minuta pre kraja.

Zivan

Skotska liga smehotres. Defo igra. Mogao bi i dzerard

Odgovori 1 0

Seltik pobedom u Old firmu osvojio Liga kup Škotske

Finale Liga kupa Škotske donelo nam je novi Old firm u kome je Seltik osvojio titulu.

Seltik slavio u 90+2, Rendžers ispustio 2:0

Fudbaleri Seltika pobedili su Hamilton kod kuće u 16. kolu Premijeršipa sa 2:1 i uz remi prvog pratioca Rendžersa usamili se na prvoj poziciji tabele.

Nastavlja se trka: Ubedljive pobede Rendžersa i Seltika

Fudbaleri Rendžersa pobedili su Harts na svom terenu u 15. kolu Premijeršipa sa 5:0 i tako nastavili šampionsku trku sa najvećim rivalom Seltikom, koji je na strani bio bolji od Nots Kauntija rezultatom 4:1.

"Kuva" se u LE, Roma i Porto imaju šansu za prolaz

U četvrtak od 19 časova igralo se deset mečeva petog kola grupne faze Lige Evrope, a ogromne pobede u borbama za plasman u nokaut fazu ostvarile su ekipe Rome, Volgfsburga, Porta i Borusije Mehengladbaha. Gol za pobedu postigao je i Adem Ljajić u dresu Bešiktaša.